רעות גיא-בר גיל מטפלת בזן שיאצו
דף הבית I זן שיאצו I הטיפול I למי זה מתאים? I שיאצו בהריון I קצת על עצמי I עוד מידע I צרו קשר
 

טיפולי זן שיאצו >> שיאצו בהריון

 
שיאצו בהריון
 

כבר מתחילת דרכי כמטפלת שיאצו אהבתי מאוד לטפל בנשים הרות. היה לי נעים ומרגש לעבוד בשיאצו עם נשים בהריון, להתקרב קצת אל הפלא הזה של גוף שמכיל ומקיים בתוכו חיים חדשים. הריון הוא פלא שלא מפסיק להפעים ולהדהים אותי.
מאז חווית ההריון והלידה שלי (בשנת 2009) המשיכה הזו הלכה והתחזקה. ככל שטיפלתי ביותר נשים הרות, וגם מתוך החוויה שלי כמטופלת בשיאצו בהריון, נוכחתי כמה הטיפול הזה מתאים בדיוק לצרכים של נשים הרות. בעקבות ההתנסות הזו למדתי והעמקתי עוד בנושא של זן שיאצו והריון, מהצד המעשי ומהצד התיאורטי.

 
     
 

זן שיאצו כתמיכה וליווי בהריון

 
     
  בעיות ספציפיות להריון  
 

 

 
  הכנת הגוף והנפש ללידה  
 

 

 
  אחרי הלידה  
טיפולי שיאצו לנשים הרות
 

זן שיאצו כתמיכה וליווי בהריון

אין כמו טיפול שיאצו מדי פעם כדי להירגע ולחדש אנרגיות. זה טוב לכל אחד כמובן, אבל לאישה בהריון זה חשוב במיוחד כי לגוף שלה יש תביעות אנרגטיות יוצאות דופן. הטיפול מאפשר זמן ומרחב רגועים שבהם האישה יכולה להתכנס פנימה ולהתחבר אל ההריון ואל העובר שלה. ההזדמנות הזו לעצור לרגע ולהתבונן בהתרחשות המופלאה של ההריון משמעותית במיוחד באורח החיים שלנו, שבו נשים הרות לרוב ממשיכות את שגרת יומן העמוסה כמעט עד לרגע הלידה (פרט לכמה בדיקות וביקורים אצל הרופא, שלרוב כרוכים דווקא בלחץ ומתח נפשי). טיפול שיאצו עוזר לאישה להרפות ולהשתחרר ממתחים, והוא מעניק לה תמיכה והזנה.
שיאצו מועיל לא רק לאישה ההרה אלא גם לעובר, מאחר שהעובר משגשג כשהוא מתפתח בסביבה רגועה ומושפע לרעה ממתחים ולחצים שהאם חווה.
נהוג שלא לטפל בנשים הרות בשליש הראשון אם אין בעיה ספציפית שרוצים לפתור, אך מהשליש השני ואילך ניתן ואף מומלץ לטפל, גם אם אין שום בעיה רצינית שמפריעה.

 

 
 

בעיות ספציפיות להריון

זן שיאצו הוא טיפול נכון ומדויק עבור נשים בהריון כי הוא מאוד עדין, נעים ומרגיע ובו בזמן יש לו יכולת טיפולית מרשימה לעזור ולהקל במצבים רבים שמתעוררים בהריון.
במהלך ההריון עלולות להופיע בעיות שקשורות בדרך כלל לשינויים הפיזיולוגיים וההורמונליים שעובר גוף האישה. כל אישה וההריון הייחודי לה, אבל רבות מאיתנו נחווה במהלך ההריון אחת או יותר מהתופעות הבאות: בחילות, עייפות, מתח ותפיסות בכתפיים, גב עליון וצוואר, התכווצויות שרירים ברגליים, בצקות, כאב גב תחתון ואגן, מצב רוח לא יציב, נדודי שינה ועוד.
כמעט בכל המקרים הללו טיפול שיאצו יכול לפחות להקל, ופעמים רבות אף לפתור לחלוטין את הבעיה.

 

חזרה להתחלה

 
 

הכנת הגוף והנפש ללידה

טיפול שיאצו לקראת סוף ההריון מסייע לאישה להתכונן לקראת הלידה, הן מבחינה גופנית והן מבחינה מנטלית. השיאצו מאזן, מרגיע ומחזק. אישה שמגיעה ללידה ממצב מאוזן והרמוני, כשהיא מחוברת להריון, לעובר ולגוף שלה יש סיכוי גבוה יותר שתחווה את הלידה כחוויה טובה ומעצימה.
בנוסף, ישנן מספר נקודות לחיצה שעוזרות מאוד במהלך הלידה – לקידום הלידה ולהקלה על כאבי הצירים. ניתן בקלות יחסית ללמד את האישה ואת בן זוגה כיצד למצוא את הנקודות הללו ולהשתמש בהן במקרה הצורך.

 
 

אחרי הלידה

לרוב אחרי הלידה יש חולשה גדולה ותשישות, ולעיתים נותרים בגוף מתחים כתוצאה מהמאמץ הגדול. אין זה נדיר שאישה אחרי הלידה תרגיש בלבול וחוסר יציבות רגשית, וכמובן שהצורך לדאוג מעכשיו למישהו אחר בצורה טוטלית, השינויים ההורמונליים והמחסור בשעות שינה אינם תורמים. טיפול שיאצו הוא הזדמנות נהדרת לקחת רגע לעצמך בכל ההמולה, לדאוג לצרכים שלך, לקבל, לנוח, להתחדש, לנשום ולחדש מצברים.

חזרה להתחלה